Konkurs "Aktywni dla klimatu"

Konkurs "Aktywni dla klimatu" jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!" mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Aby wziąć udział w konkursie należało stworzyć Ekozespół, który pod kierunkiem opiekuna – nauczyciela - Hanny Wardeńskiej będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie.

Nasz EKOZESPÓŁ pod nazwą KLIMATOLODZY tworzą - Marta Pluta, Anna Wujec, Klaudia Orpel, Martyna Paterska Małgorzata Zilińska, Maciej Geldner, którzy od 1 grudnia 2013r. rozpoczynają zabawę z ekologią.

Konkurs będzie przebiegać w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach podjętych zadań, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto nauczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno - promocyjnej zbiórki elektroodpadów w swoim regionie. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt.,,Zmieniaj nawyki - nie klimat!" dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!