Tydzień Języków Obcych

Po raz pierwszy został zorganizowany w naszej szkole „Tydzień Języków Obcych”, podczas którego trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy pierwsze technikum i liceum, brały udział w różnych konkurencjach sprawdzających ich zdolności językowe z języka angielskiego i języka niemieckiego.

„Tydzień Języków Obcych” zorganizowały Panie: Renata Rożek, Aneta Chmielewska, Izabela Różańska, Ilona Andraszak, Anna Muszyńska, Natalia Danielczyk, Agnieszka Wąsik, Iwona Dropik oraz Natalia Klarzyńska. Nad całością sprawowała opiekę Pani Dyrektor Dorota Gromada. W pierwszym dniu „Tygodnia Języków Obcych” mogliśmy posłuchać utworów muzycznych z krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, oraz przeczytać różne sentencje w języku obcym.

W drugim dniu rozpoczęła się rywalizacja drużyn reprezentujących klasy pierwsze.

Do turnieju przystąpiło piętnaście drużyn z klas pierwszych. Pierwszym zadaniem było stworzenie plakatu reklamującego wylosowane hasło (związane tematycznie z krajami niemieckojęzycznymi i anglojęzycznymi). Następnego dnia odbył się test wielokrotnego wyboru sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych. Po zsumowaniu punktów do dalszej części rywalizacji zakwalifikowały się następujące drużyny:
JĘZYK NIEMIECKI - I TE/TEN, I LOW, I LOPP A, I LOPP B
JĘZYK ANGIELSKI - I TE/TEN, I LOW, I LOPP A, I LOPP B

Trzeciego dnia rywalizacji drużyny odgrywały scenki sytuacyjne, rysowały ze słuchu oraz opisywały obrazki w języku angielskim i niemieckim. Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a i atmosfera podczas konkurencji była wspaniała. A oto zwycięskie drużyny:

JĘZYK NIEMIECKI
I miejsce I LOPP A 1. Gałązka Karolina 2. Płócieniczak Julia 3. Szablewski Jakub
II miejsce I LOPP B 1. Golińska Małgorzata 2. Bogusławska Joanna 3. Szymczak Agnieszka
III miejsce I TE/TEN 1. Mielcarek Dominik 2. Ratajczak Tomasz 3. Matuszewski Jakub
Nagroda pocieszenia III LOW 1. Lajtlich Weronika 2. Michalak Olga 3. Karpińska Julia

JĘZYK ANGIELSKI
I miejsce I LOW 1. Wachowiak Grzegorz 2. Suszczyński Krystian 3. Kaźmierczak Filip
II miejsce I TE/TEN 1. Kościański Adrian 2. Strojnowski Michał 3. Maryniak Mateusz
III miejsce I LOPP A 1. Muszyńska Agnieszka 2. Mieloszyk Marika 3. Wojciechowska Martyna
Nagroda pocieszenia I LOPP B 1. Dzierla Dawid 2. Hunold Dagmara 3. Ziętek Aleks

Nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz wydawnictwa językowe wręczył Dyrektor Szkoły Pan Witold Bierła, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Lidia Madalińska oraz Wicestarosta Jarociński Pan Mirosław Drzazga.

W ostatnim dniu „Tygodnia Języków Obcych” klasy II LOW i II LOPP brały udział w projekcji filmów w języku obcym. Mamy nadzieję, że taka forma obchodzenia „Dni Języków Obcych” wam się podobała i zachęcamy do zabawy w przyszłym roku.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd