Przystanek PaT

Przystanek PaTW dniach 23-24 czerwca uczniowie klas o przysposobieniu policyjno-prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięli udział w największym w historii Przystanku Pat organizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Całonocna Gala X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Przystanku PaT miała miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie. To największe w tym roku ogólnopolskie spotkanie młodych na rzecz bezpieczeństwa. Podczas przystanku PaT młodzież promowała wartości, takie jak: zdrowie, kultura relacji, wrażliwość społeczna, a przede wszystkim wolność od przemocy i uzależnień. Zachęcano do aktywności społecznej oraz rozwoju poprzez odkrywanie własnych pasji.

Uroczyste obchody 10-lecia Pat otworzył utwór „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena wykonany przez Aleksandrę Mizio. Swoją obecnością Galę Jubileuszową 10- lecia PaT uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Na scenie kolejno pojawiali się instruktorzy i artyści między innymi Branko Bielopotocky ze Słowacji, Sylwia Socha (Zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (Capoeira), Sophie Kobus (Samba Brazylijska). Uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w spotkaniu z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Krzysztofem Gajewskim.

Do wspólnej zabawy uczestników zaprosiły między innymi zespoły Filids i Kurpianka z Kadzidła. Uczestnicy mogli wysłuchać między innymi koncertu Grzegorza Hyżego. Jednym z elementów imprezy był spektakl laserowo-multimedialny z „Laser Violin Show”. Pierwszą część obchodów 10- lecia Pat na Stadionie Narodowym zakończył o godzinie 6 rano koncert „Warszawski świt”. Następnie młodzież autokarami, kierowana przez konwój policyjny została przewieziona na Plac Marszałka Józefa Piłsudzkiego.

Drugiego dnia po całonocnych obchodach uczniowie klas policyjnych wzięli udział w patriotycznym wiecu społeczności PaT przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Liderzy PaT złożyli wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Podczas wiecu odbyło się Wielkie Czytanie Hymnu Narodowego. Uczestnicy Pat-u mieli okazję zobaczyć koncert oraz pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd