Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości9 listopada 2015 r. rozpoczęły się coroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie, w której uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych - kompania honorowa 16. JBRL, bractw kurkowych oraz poczty sztandarowe jarocińskich szkół, ochotniczych straży pożarnych i innych organizacji działających na terenie powiatu.

Punktem wyjścia do rozważań było słowo Ojczyzna, słowo jednoczące pokolenia. Warto pamiętać, aby nie straciło swojego podniosłego charakteru.

Kolejnym punktem były uroczystości na jarocińskim rynku. Przypomniano najważniejsze fakty historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, zaproszeni goście i delegacje złożyli kwiaty pod tablicą Powstańców Wielkopolskich 1918-1919, odczytano Apel Pamięci. Po salwach honorowych, stojące w szyku pododdziały wojska, uczniów klas mundurowych oraz harcerzy, przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia, przemieściły się do defilady, która zakończyła uroczystości.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd