LEKCJE ZE SPECJALISTAMI

URZĄD STATYSTYCZNY W NASZEJ SZKOLE ………, CZYLI  LEKCJE ZE SPECJALISTAMI

W  czwartek,  16 marca nasi uczniowie  na swoich lekcjach  gościli pracowników Urzędu Statystycznego w Poznaniu z oddziału w Kaliszu pana Arkadiusza Kowalczyka i pana Dominika Andrzejewskiego, którzy przybliżyli naszej młodzieży ciekawe informacje z zakresu funkcjonowania Urzędu Statystycznego  i nie tylko. Urząd Statystyczny w Poznaniu aktywnie prowadzi działalność edukacyjną, dlatego bardzo chętnie przyjechali podzielić się swoją wiedzą.

Uczniowie kl. I TF i I LW oraz II a ZSZ  uczestniczyli w lekcji prowadzonej przez pana Dominika  Andrzejewskiego Mój własny biznes, podczas której dowiedzieli się od strony praktycznej  jak wygląda zakładanie firmy, nadawanie numeru REGON, wyszukiwanie potrzebnych numerów PKD  czy funkcjonowanie  systemu CEIDG.  Treści te są  poruszane na przedmiocie podstawy przedsiębiorczości, dlatego nauczyciele tego przedmiotu postanowili umożliwić młodzieży spotkanie ze specjalistami.

Natomiast  podczas lekcji geografii uczniowie klas maturalnych mogli poznać tajniki korzystania z rocznika statystycznego, pobierania, przetwarzania i analizowania danych oraz ich prezentowania podczas lekcji pana Arkadiusza Kowalczyka  pt.: Rocznik statystyczny - jak z niego skorzystać?  Na koniec lekcji przekazano na ręce Pani H. Wardeńskiej najnowszy Rocznik Statystyczny do korzystania podczas lekcji, za który serdecznie dziękujemy.

Magdalena Cyfert

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd