Akcja „Żonkile”

Galeria19 kwietnia br. „dwójka” po raz drugi przystąpiła do akcji „Żonkile”, upamiętniającej wybuch powstania w getcie warszawskim.

W dniu 74 rocznicy wybuchu powstania uczniowie klasy III LPB oraz I TM z opiekunką, nauczycielką historii - A. Urbaniak – wyszli na ulice Jarocina, aby przypomnieć mieszkańcom naszego miasta o tym ważnym historycznym zrywie – przypinając im wcześniej wykonane żonkile. Te charakterystyczne żółte kwiaty stały się symbolem powstańczej walki polskich Żydów z hitlerowskim okupantem.

Inną formą uczczenia wybuchu powstania było przygotowanie uroczystej akademii, podczas której m.in. przedstawiono fragmenty reportażu Hanny Krall pt.: „Zdążyć przed Panem Bogiem”.

W roli reporterki wystąpiła uczennica klasy I LW – Dominika Staniewska, natomiast w postać udzielającego Hannie Krall wywiadu Marka Edelmana - ostatniego dowódcę powstania, wcielił się Kacper Żurawski – uczeń klasy I TM. Społeczno-edukacyjna akcja „Żonkile” organizowana jest przez Muzeum Żydów Polskich „Polin” i ma na celu propagowanie wiedzy na temat powstania w warszawskim getcie.

Uczestnictwo w tej szlachetnej akcji jest dla nas zaszczytem.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!