Spotkanie z przedstawicielami JAFO i Powiatowego Urzędu Pracy

GaleriaW ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, z inicjatywy pani Magdaleny Cyfert, odbyło się spotkanie z przedstawicielem: Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek - panem Piotrem Szymczakiem oraz Powiatowego Urzędu Pracy - panią Marią Jarosz-Sobańską.

Tegorocznym hasłem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest: Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje, a celem jest inspirowanie i promowanie działań na rzecz wspierania i planowania ścieżek kształcenia, wyboru zawodu, miejsca pracy i kariery na szczeblu ogólnopolskim, regionalnym i lokalnym.

Tematem spotkania z Jafo było zaprezentowanie przyszłym absolwentom ZSP nr 2 specyfiki firmy, jej funkcjonowania, możliwości wykorzystania talentów i kompetencji w przyszłej pracy. JAFO to firma z tradycją, działająca w branży obrabiarkowej blisko 70 lat. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i kompetencji wykwalifikowanych pracowników wytwarza wysokiej jakości frezarki do metalu.

Uczniowie wysłuchali ciekawych informacji o dynamicznym rozwoju, poinformowano ich, że są przygotowywane miejsca pracy dla osób z branży metalowej związanej z budową maszyn i urządzeń oraz dla absolwentów kierunków średnich technicznych i zawodowych zdeterminowanych na rozwój swojej kariery zawodowej w produkcji maszyn. Chwalono pracowników za ich wysokie kwalifikacje uzyskane w tej szkole na podstawie współpracy z absolwentami Dwójki.

Dla zainteresowanych - po ukończeniu nauki w Technikum - są dostępne oferty pracy na stanowiskach:
- technolog, - technolog programista (sterowanie SIEMENS, HEIDENHAIN, FANUC),
- konstruktor,
- operator CNC,
- specjalista ds. gospodarki narzędziowej,
- kontroler jakości,
- monter obrabiarek,
- elektronik,
- automatyk,
- mechanik (zakres prac związany z utrzymaniem sprawności maszyn i urządzeń).

Przedstawiciel Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek zachęcał do składania aplikacji na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Druga część spotkania to ciekawe informacje przekazywane przez Panią Marię Jarosz-Sobańską na temat ścieżki zawodowej, zawodów przyszłości oraz różnych form aktywizacji zawodowej.

Od doradcy zawodowego dowiedzieli się o zasadach odbywania staży, możliwości dofinansowania własnej działalności gospodarczej, aktualnych ofertach pracy, wymaganiach lokalnego rynku pracy oraz o konieczności podnoszenia kwalifikacji zawodowych i możliwościach uczestnictwa w szkoleniach finansowanych przez Urząd Pracy.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!