Młodzi patrioci z „dwójki” w konkursie „Patria Nostra”

GaleriaZ wielkim zapałem uczniowie klasy I THM przystąpili do realizacji filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim (1901-1948) – żołnierzu niezłomnym, bohaterze podziemia niepodległościowego zamordowanym przez komunistyczne władze Polski Ludowej.

Film noszący tytuł: „Mord na rotmistrzu Witoldzie Pileckim” został zgłoszony do III edycji konkursu historycznego - ”Patria Nostra”. W bieżącym roku szkolnym konkursowi patronują m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewoda Wielkopolski.

Przyznaję, że niemałe problemy mieliśmy z wypożyczeniem autentycznych mundurów wojskowych z okresu stalinowskiego. Wiązało się to, niestety, z dużym wydatkiem – powiedziała Agnieszka Urbaniak – opiekun drużyny, biorącej udział w konkursie. Jesteśmy wdzięczni Bankowi Spółdzielczemu w Jarocinie za znaczące wsparcie finansowe. Nie zawiodła także nasza szkolna Rada Rodziców, to dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Banku Spółdzielczego oraz wsparciu Rady Rodziców przy ZSP nr 2 mogliśmy pokryć koszty wypożyczenia odpowiedniego umundurowania.

Nad scenografią do filmu pracowali uczniowie klasy I THM, a nad charakteryzacją aktorów – uczennice klasy III TF. Dobrze mieć w naszej szkole takich fachowców od stylizacji – zgodnie stwierdzili uczniowie wcielający się w wyznaczone role, którzy docenili wysiłek starszych koleżanek – dziewczyny z technikum fryzjerskiego są naprawdę utalentowane, okazały się świetnymi charakteryzatorkami – przyznali.

Młodzież bardzo poważnie potraktowała wyzwanie, z jakim przyszło się jej zmierzyć podczas kręcenia filmu. Szczególnie wcielenie się w postać Witolda Pileckiego wymagało dużego zaangażowania. Rotmistrz Pilecki jest ciągle za mało znany i niedoceniany – przyznali młodzi aktorzy. Ten film jest hołdem złożonym przez nas temu niezwykłemu bohaterowi.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!