Maciej i Bartosz na Gali Utalentowanych Wielkopolan

GaleriaNasi utalentowani uczniowie: Maciej Bachorski z klasy I TM oraz Bartosz Hołubowski z II LPB wzięli udział w Gali Utalentowanych Wielkopolan, zorganizowanej przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, panią Elżbietę Leszczyńską. Wydarzenie to miało miejsce 12 czerwca 2018 w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Maciej Bachorski to laureat wielu konkursów wokalnych. W ostatnich latach zajmował pierwsze miejsca w Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Żegocinie, Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Wojskowej w Gizałkach oraz Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” w Golinie. Bartosz Hołubowski jest również zwycięzcą przeglądów muzycznych. Zajął 2 miejsce w Talentobraniu Radia Young Stars, otrzymał nagrodę publiczności podczas Dni Lubonia 2017, a także pierwsze miejsce podczas Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej w Jarocinie.

Tegoroczna edycja Gali poświęcona była 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. To wpłynęło na dobór repertuaru przez naszych wokalistów. Maciej zaśpiewał piosenkę „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” (słowa i muzyka Stanisław Magierski), skomponowaną zimą 1943 r. dla partyzantów, którzy często gościli w mieszkaniu Stanisława Magierskiego przy ulicy Bernardyńskiej 24 w Lublinie. Z kolei Bartosz wykonał piosenkę „Dziewczyna z granatem w ręce” (słowa: Bożena Kraczkowska, muzyka: Bartosz Chajdecki), promującą serial „Czas honoru – powstanie”.

Bartosz i Maciej z rąk pani Elżbiety Leszczyńskiej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odebrali pamiątkowe dyplomy.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd