VI EDYCJA KONKURSU „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Galeria 14 marca 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbył się etap wojewódzki VI edycji „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii.” Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z pytań o różnym stopniu trudności.

Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Wojtkowiak z klasy III TF i Mikołaj Witczak z klasy III TM, który wykazał się największą wiedzą. Zajął I miejsce, pokonując uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski. W ten sposób wszedł też w skład drużyny wojewódzkiej złożonej ze zdobywców trzech najwyższych lokat. W nagrodę wraz z pozostałymi laureatami został zaproszony na wizytę studyjną do Gdańska, której celem będzie poznanie miejsc związanych z historią lat 1970 – 1990, warsztaty tworzenia prezentacji multimedialnych, autoprezentacji, a także integracja członków poszczególnych drużyn wojewódzkich. Odbędzie się ona w kwietniu 2019 r.

Zdobywając tak wysoką lokatę, Mikołaj Witczak awansował również do trzeciego, ogólnopolskiego etapu konkursu „Olimpiada Solidarności”, w którym wraz z dwojgiem innych finalistów z Wielkopolski stworzy drużynę reprezentującą nasz region. Będzie miał wtedy szansę zawalczyć nie tylko o atrakcyjną nagrodę, ale również stypendium czy indeks na wyższą uczelnię.

Mikołajowi życzymy więc dalszych sukcesów!

Agnieszka Urbaniak

Our website is protected by DMC Firewall!