XX Olimpiada Techniki Samochodowej

Galeria16 marca 2019r. drużyna z naszej szkoły kolejny raz wzięła udział w półfinale XX Olimpiady Techniki Samochodowej zorganizowanej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Adrian Banaszak, Kacper Musiał i Tomasz Puślecki z klasy II TSN musiała zmierzyć się z pytaniami z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy samochodów osobowych, wyposażenia warsztatowego i technologii napraw, diagnozowania prostych usterek silnika i instalacji elektrycznej, zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska.

W olimpiadzie udział wzięło 400 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski. Najlepszy uczeń z naszej szkoły Adrian Banaszak zajął 105 miejsce.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z branży motoryzacyjnej oraz mogli zwiedzić pracownie Politechniki Warszawskiej.

Organizatorem olimpiady był miesięcznik „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Opiekun drużyny: Zbigniew Rychter

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd