Nasi uczniowie odebrali nagrodę w Wiesbaden

GaleriaZdobywcy I Miejsca z ZSP nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w Gali rozdania nagród Międzynarodowego Konkursu „Nagroda Młodzieżowa 2019”, która odbyła się 3 maja 2019 roku w Wiesbaden. Nagrody młodzieży wręczył Sekretarz Stanu Hesji Mark Weinmeister.

Wyjazd był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Młodzież pod opieką pań Agnieszki Urbaniak i Renaty Rożek od 1 do 3 maja nie tylko zwiedzała stolicę Landu Hesji Wiesbaden, ale brała udział w warsztatach, integrując się z uczestnikami konkursu z Niemiec, Francji i Włoch. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem i opieką profesora Klose, pana Heike Großa, pani Françoise Blank, pana Eckharda Schelda i dr Andrzeja Kałuży z Instytutu Niemiecko-Polskiego.

Przypomnijmy, że na międzynarodowy sukces uczniów z „Dwójki” zapracowała drużyna w składzie: Weronika Broniarczyk z klasy IV TF, Aleksandra Nowak z klasy I LPP, Tomasz Pawłowski z klasy III TM, Eryk Kubiak z klasy IV TM, Arkadiusz Udzik z klasy IV TM oraz p. Agnieszka Urbaniak (nauczyciel historii) oraz p. Renata Rożek (nauczyciel języka niemieckiego). Młodzież przygotowała film „Młodzież odkrywa swój region”, który jest sentymentalną podróżą po Wielkopolsce. Uczniowie odwiedzili Nową Kaźmierkę, Orlinę Dużą, Wierzchy, Leszczyce, Słupię, Magnuszewice i Golinę. Pokazali miejsca, gdzie w zgodzie przez wiele lat żyli Niemcy i Polacy. Zaprezentowali regionalne tradycje (m.in. snutki golińskie) oraz to, w jaki sposób fundusze unijne wpłynęły na rozwój Wielkopolski. Drużynę wspierali również: pan Jacek Adamczak (zdjęcia i montaż filmu), pani Monika Zielińska (korekta tekstu) oraz nauczycielki języka niemieckiego: pani Ilona Andraszak, pani Aneta Chmielewska, pani Sylwia Hybsz – Dyszak, pani Izabela Różańska (tłumaczenie).

Film wzbudził duże zainteresowanie, gdyż 16 maja przyjeżdża do Jarocina dziennikarka Evelin Roll z Süddeutsche Zeitung w celu przeprowadzenia wywiadu ze zwycięzcami.

 

Our website is protected by DMC Firewall!