SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY „ENGLISH & DEUTSCH – JĘZYK NA ŻYWO”

GaleriaSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY „ENGLISH & DEUTSCH – JĘZYK NA ŻYWO” W środę 29 maja br. odbył się II etap szkolnego konkursu językowego „ENGLISH & DEUTSCH – JĘZYK NA ŻYWO” zorganizowanego przez nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego panie: Annę Muszyńską, Natalię Danielczyk, Anetę Chmielewską i Sylwię Hybsz-Dyszak. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Mirosław Stolecki - Członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do I etapu zgłosiło się jedenaście trzyosobowych drużyn angielskich i niemieckich z klas pierwszych liceum i technikum. Etap ten odbył się w marcu br. i polegał na rozwiązaniu testu wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Test wyłonił najlepsze 3 drużyny angielskie i 3 drużyny niemieckie, które po wylosowaniu danego kraju anglojęzycznego lub niemieckojęzycznego, miały ponad miesiąc na przygotowanie się do II etapu.

II etap konkursu składał się z wielu ciekawych konkurencji. Pierwszą z nich było przedstawienie wcześniej wylosowanego kraju w formie prezentacji multimedialnej oraz stroju charakterystycznego dla danego państwa. Łamańce językowe były kolejną konkurencją, z którą znakomicie poradzili sobie nasi uczniowie. Każda drużyna mogła sprawdzić swoją wiedzę o krajach anglojęzycznych lub niemieckojęzycznych w konkurencji Co to? Kto to?, która polegała na odgadnięciu jak najwięcej obrazków przedstawiających charakterystyczne dla danego kraju budynki, miejsca oraz osoby.

Oprócz wiedzy uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami wokalnymi podczas kolejnej konkurencji , którą było karaoke. Wszystkie drużyny zaśpiewały wcześniej wybraną piosenkę anglojęzyczną lub niemieckojęzyczną. Podczas występu każdej drużyny widownia bawiła się znakomicie i nagradzała ich gromkimi oklaskami. Ostatnim zadaniem było zaprezentowanie wcześniej przygotowanego dania kuchni krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Podczas prezentacji jedzenia uczniowie podali wiele ciekawych informacji na temat swojego dania w języku angielskim lub niemieckim. Następnie każdy mógł spróbować tych pysznych dań podczas degustacji. Serwowana była również angielska herbata i niemiecka kawa.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie drużyny włożyły dużo wysiłku w przygotowanie się do kolejnych konkurencji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a także atmosfera podczas konkurencji była wspaniała.

A oto zwycięskie drużyny:
JĘZYK ANGIELSKI
I miejsce I TSN– Natalia Andraszyk, Kacper Szewczyk, Emil Walczak
II miejsce I TM– Adrian Domagała, Kacper Drańczarek, Michał Strabel
III miejsce I LW- Krystian Chytrowski, Wiktor Grzegorczyk, Mateusz Marciniak
JĘZYK NIEMIECKI
I miejsce I TF – Julia Grygiel, Julia Mikołajczak, Patrycja Walczak
II miejsce I LP- Martyna Lis, Monika Konieczna, Aleksandra Nowak
III miejsce I TS/TM- Magdalena Matelska, Dominik Paterczyk, Marcin Wyduba

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, wydawnictwa językowe, firmy: Mróz S.A. i Unirol z Borku Wlkp., Bank Spółdzielczy w Jarocinie, zostały wręczone przez Członka Zarządu Powiatu Jarocińskiego Pana Mirosława Stoleckiego oraz Dyrektora Szkoły Pana Witolda Bierłę.

Mamy nadzieję, że taka forma konkursu językowego Wam się podobała i zachęcamy do zabawy w przyszłym roku.
See you next year !
Bis zum nächsten Jahr!

Our website is protected by DMC Firewall!