I obóz szkoleniowy ratownictwa medycznego

GaleriaOd 21 do 23 maja 2019 r. uczniowie klasy II LR Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięli udział w pierwszej edycji obozu szkoleniowego z ratownictwa medycznego w miejscowości Tąpadła u stóp góry Ślęży. Pierwszego dnia młodzież po krótkiej wizycie w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu udała się na Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich. Pani Anna Tumidajewicz oprowadziła nas po Campusie uczelni i przedstawiła strukturę Uniwersytetu.

Kluczowym elementem obozu była wizyta w Centrum Symulacji Medycznej we Wrocławiu. Podczas warsztatów z badania pourazowego, prowadzonych przez pana mgr Mariusza Korala nasi przyszli ratownicy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Następnie mgr Angelika Maciejewska oraz dr Aleksander Fuglewicz oprowadzili naszą grupę po wszystkich pracowniach Centrum. Mogliśmy zobaczyć między innymi salę zabiegów resuscytacyjnych, pracownię umiejętności technicznych, pracownię umiejętności położniczych, pracownię umiejętności pielęgniarskich, salę intensywnej terapii dziecięcej, salę neonatologii, salę porodową, salę intensywnej terapii, blok operacyjny, salę szpitalnego oddziału ratunkowego i salę opieki przedszpitalnej. Podczas zwiedzania Centrum uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia niektórych symulacji na wyspecjalizowanych manekinach.

Ogromnie wdzięczni jesteśmy naszym ratownikom Panu Marcinowi Matłoce i Adrianowi Antkowiakowi, którzy każdego dnia obozu prowadzili wytrwale zajęcia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych i badania urazowego pacjenta. Mimo niesprzyjającej aury znaleźliśmy również czas na zwiedzanie Ślężańskiego Parku Krajobrazowego oraz na spływ kajakowy.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!