Wizyta studyjna w instytucjach UE w Brukseli

GaleriaOd 5 do 8 czerwca br. pani Magdalena Cyfert, nauczycielka przedmiotów zawodowych w naszej szkole brała udział w wizycie studyjnej w instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli. W wyjeździe wzięli nauczyciele, którzy we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej najbardziej zaangażowali się w realizację w swoich szkołach Projektu ,,Europejski Uniwersytet Latający”.

Europejski Uniwersytet Latający były to praktyczne "lekcje" prowadzone przez ekspertów Team Europe i animatorów CEO, podczas których w formie warsztatów rozmawiało się o edukacji i pracy w Unii, demokracji i jej kryzysach, przyszłości Unii i jej problemach, tożsamości i dziedzictwie europejskim.

Pani Magdalena Cyfert w Brukseli nie tylko zwiedzała Brukselę czy instytucje UE, ale również brała udział w szeregu spotkań oraz rozmów w Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Były one poświęcone europejskim wartościom i edukacji młodych europejczyków, w szczególności: roli i funkcjonowaniu Komisji Europejskiej, fake newsom i dezinformacji dotyczącej UE, dialogowi obywatelskiemu, działaniom edukacyjnym UE, w tym programom unijnym adresowanym dla młodzieży i nauczycieli.

Był to wyjątkowy wyjazd – powiedziała p. Magdalena Cyfert - Raz znalazłam się w gronie docenionych przez CEO nauczycieli. Po drugie poznałam wyjątkowych, pełnych zaangażowania w pracę pedagogów oraz pracowników instytucji europejskich. Zdobytą tu wiedzę na pewno uda mi się wykorzystać w pracy zawodowej. Na długo pozostanie w pamięci również sama Bruksela oraz perfekcyjnie przygotowany pobyt w hotelu.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!