Praktyki uczniów II klasy Liceum z przysposobieniem ratownictwo medyczne w Szpitalu im. Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wlkp.

GaleriaDzięki uprzejmości dyrekcji i personelu ze Szpitala im. Tytusa Chałubińskiego w Ostrowie Wlkp. grupa śmiałków z klasy II LR w terminie od 3-7 czerwca miała okazję pracować i podpatrzeć pracę innych na oddziale kardiologicznym, oddziale chirurgii i traumatologii dziecięcej oraz w szpitalnym oddziale ratunkowym. Byliśmy podzieleni na trzy grupy, a każdy z osobna miał wyznaczoną salę i funkcję na danym oddziale, który zmienialiśmy każdego dnia.

Wszyscy dostawali codziennie mnóstwo zadań do wykonania, jak np. badanie poziomu cukru we krwi, przewożenie pacjentów na badania, a niektórzy mieli okazję uczestniczyć przy zabiegu kardiologicznym - pieczę nad wszystkim sprawowały pielęgniarki oddziałowe. Każdy zapoznał się z działaniem sprzętu używanym w szpitalu. Uczestniczyliśmy również w obchodach szpitalnego dnia dziecka, gdzie także przydała się nasza pomoc przy rozdawaniu upominków najmłodszym pacjentom, znajdujących się w różnych oddziałach, a jeden z nas wcielił się w postać Myszki Miki, aby umilić czas dzieciom. Obserwowaliśmy z bliska akcję lotniczego pogotowia ratunkowego we współpracy z załogą karetki oraz personelu SOR-u. Mogliśmy pracować z pacjentami w ciężkim stanie i przy okazji sprawdzić, czy chcemy wykonywać ten zawód i nie boimy się takiej odpowiedzialności.

Ostatniego dnia niektórzy jechali karetką, ale za to wszyscy zapoznali się z jej nowoczesnym wyposażeniem. Przez tydzień pełen wrażeń nauczyliśmy się wiele od ratowników medycznych, pielęgniarek i sanitariuszy, którzy wykonują swoją pracę z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Jak się okazało, zespół ten w przeciągu tygodnia zdołał zarazić nas swoją niewyobrażalną pasją do ratowania ludzkiego życia i niesienia pomocy innym.

Dziękujemy za wszystko i mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do ostrowskiego szpitala, aby pomagać tym, którzy nas potrzebują! Nigdy nie zapomnimy tej niesamowitej przygody!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!