Pieszo przez Żerkowsko – Czeszewski Park Krajobrazowy

GaleriaCzwarta wycieczka w ramach projektu, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „ROZWÓJ KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH W POWIECIE JAROCIŃSKIM”, którego beneficjentem jest powiat jarociński, odbyła się do ŻERKOWSKO – CZESZEWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO.

Udział w niej wzięło 60 uczniów liceum i technikum wraz z z opiekunami Hanną Wardeńską, Moniką Mankiewicz - Wieczorek, Marleną Telegą i Izabelą Wojtkowiak. Byli to uczestniczy zajęć warsztatowo - terenowych z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

W upalny poranek wyruszyliśmy na pieszy rajd, aby podziwiać ŻERKOWSKO – CZESZEWSKI PARK KRAJOBRAZOWY. Pierwszym obiektem była wieża widokowa w Wolicy Koziej skąd mogliśmy podziwiać krajobraz najbliższej okolicy. Podczas spaceru po łąkach nadwarciańskich szukaliśmy „kwiatu” paproci – udało się go odnaleźć. Doszliśmy również do najwyższego wzniesienia jakim jest ŁYSA GÓRA. Ale najsmaczniejsze było jeszcze przed nami – ognisko i placek drożdżowy w gospodarstwie agroturystycznym w Dębnie .

Our website is protected by DMC Firewall!