Finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu PATRIA NOSTRA

Dnia 18.06.2019 r. w Auli ARTIS w Poznaniu odbyła się Gala finałowa konkursu historycznego PATRIA NOSTRA.

W uroczystości wzięli udział między innymi senatorowie RP Robert Gaweł i Piotr Florek, poseł RP Tadeusz Dziuba, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciele patronów honorowych, fundatorów nagród oraz media: TVP3, Radio Poznań, Głos Wielkopolski.

Podczas Gali Finałowej zostały zaprezentowane prace konkursowe 80 drużyn z Polski, Danii, Ukrainy, Kazachstanu i Litwy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II THM :Jakub Banachowicz, Maciej Bachorski i Hubert Marciniak, których film pt. „Pokój w Tylży” uplasował się na 24 miejscu. Ważną rolę w jego realizacji odegrali również: uczennica klasy III TF – Gabriela Migalska, uczeń klasy I LW Mateusz Marciniak i Patryk Kaczmarekz klasy III TM. Opiekunem drużyny była pani Agnieszka Urbaniak.

Przepiękne wnętrza pokazane w filmie oraz historyczne kostiumy, które oddawały koloryt epoki, zostały udostępnione dzięki uprzejmości pana Tomasza Klauzy z Witaszyc - właściciela Muzeum Napoleońskiego, za co społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie składa serdeczne podziękowania.

Our website is protected by DMC Firewall!