Lekcja geografii w Planetarium

GaleriaUczniowie klasy II LW wraz z opiekunami Hanną Wardeńską, Jolantą Węclewską i Wojciechem Świejkowskim udali się na wycieczkę do Planetarium im. twórcy Andrzeja Owczarka w Potarzycy. Celem wyjazdu było utrwalenie wiedzy o wszechświecie oraz poznanie konstelacji gwiazd znajdujących się na naszym niebie.

Po przyjeździe na miejsce przewodniczka- pani Elżbieta Owczarek opowiedziała o historii powstania planetarium. Najpierw zaprowadziła nas do ogrodu astronomicznego, składającego się z ośmiu betonowych kul wiernie prezentujących planety Układu Słonecznego. Kulminacyjnym punktem pobytu w planetarium był udział w pokazie. Oglądaliśmy niebo w różnych porach roku, gwiazdy, gwiazdozbiory i galaktyki - nasza to Droga Mleczna. Uczniowie zafascynowani byli wyglądem nieba nocą, z zaciekawieniem obserwowali zmianę wyglądu nieba w zależności od pory roku. Prowadzący pokazał zjawisko zaćmienia Księżyca, zaćmienia Słońca oraz zorzę polarną. W swojej opowieści odniósł się do mitów i mitycznych stworzeń, co jeszcze bardziej wpłynęło na atrakcyjność wykładu. Na koniec w prezencie dostaliśmy mapki nieba i pamiątkowe widokówki.

Dodatkową atrakcją wycieczki były warsztaty plastyczne w jarocińskim SPICHLERZU. Wszyscy uczniowie starali się pomalować płytę muzyczną metodą szablonu zgodnie z hasłem „PŁYTA STARA, ALE JARA.”

DMC Firewall is a Joomla Security extension!