Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Galeria1 marca 2020 r. poczet sztandarowy ZSP 2 w Jarocinie i przedstawiciele klas liceum z przysposobieniem wojskowym uczestniczyli w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości rozpoczęto o godz. 12.15 mszą św. w kościele Chrystusa Króla. Dalsza ich część miała miejsce o godz. 13.30 przy pomniku upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych Józefa Rosady i Stanisława Pawlaka. W wydarzeniu wzięła udział pani Lidia Czechak – starosta jarociński, przedstawiając rys historyczny ofiar komunistycznego reżimu. Tej części towarzyszyła także oprawa wojskowa, którą zapewnili żołnierze 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk. Uroczystość zakończyła się oddaniem hołdu bohaterom i złożeniem kwiatów przez przybyłe delegacje.

Agnieszka Urbaniak

Our website is protected by DMC Firewall!