IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

Galeria 25.02.2020 r. odbył się pierwszy etap IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klasy II LP.

Oficjalnego powitania uczestników i otwarcia koperty z testami dokonał dyrektor szkoły pan Witold Bierła. Nad przebiegiem konkursu nadzór sprawowała pani Agnieszka Urbaniak i przedstawiciel Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Kaliszu pani Angelika Tylak.

Konkurs organizowany jest przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze w celu upowszechniania wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych. Etap szkolny konkursu „Wybieram Wybory” polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań z zakresu wiedzy z całego Kodeksu wyborczego. Jego wyniki ogłoszone zostaną 13 marca.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd