Nowy projekt ZSP 2: „Fryzjerzy podbijają Europę”

GaleriaMiło nam poinformować, iż Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie otrzymał dofinansowanie 56208,00 euro w projekcie europejskim ”Fryzjerzy podbijają Europę” ramach Akcji 1. Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w roku 2020 w programie Erasmus +. Projekt skierowany jest do 32 uczniów z klasy III technikum usług fryzjerskich w roku szkolnym 2020-2022.

Uczniowie odbędą dwutygodniowe praktyki w zakładach fryzjerskich w Berlinie. W ramach projektu uczniowie podwyższą swoje kwalifikacje zawodowe, zdobędą umiejętność posługiwania się językiem obcym oraz będą mieli możliwość przełamania barier i stereotypów myślowych na temat „RÓWNEGO” współistnienia w zjednoczonej Europie. Uczniowie również otrzymają certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk zawodowych w Niemczech. Projekt przewidziany jest na dwa lata.

Opiekunami projektu są Renata Rożek i Renata Ziółkowska.

Our website is protected by DMC Firewall!