PROJEKT EKOLOGICZNO-CHARYTATYWNY „Zbieramto w szkole”

Plakat ZBIERAMTOUdziału w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieramto w szkole" to cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody". Dzięki zbiórkom możliwa jest dwojaka pomoc:
1. Pomagamy środowisku, aby jak najmniej niebezpiecznych odpadów trafiało na wysypiska śmieci- edukujemy ekologicznie młodzież.
2. Jednocześnie możemy pomagać misjonarzom w Afryce czy Azji np. w budowie studni w Czadzie oraz pomocy dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w system różnego rodzaju zbiórek, które nazywamy "pomocą bez pieniędzy" - zbieramy to, co niepotrzebne czy popsute, a dające się poddać recyklingowi:
- złom srebra - czyli np. porwane łańcuszki,
- "małe" elektrośmieci - stare telefony komórkowe, smartfony, płyty cd/dvd, stare tablety,
- klocki LEGO - najlepiej z opakowaniami i instrukcjami,
- zegarki tarczowe,
- "dobre monety" - pieniądze z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane, czy wycofane z obiegu,
- znaczki pocztowe - nowe i używane.

Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które będziemy mogli wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia.

Przyniesione artykuły prosimy wkładać do przygotowanego kartonu, który znajduje się w AULI NASZEJ SZKOŁY. Wspierając akcję, wspieramy Polaków – misjonarzy pracujących w Czadzie, na Filipinach, w Urugwaju i na Ukrainie. Swoją działalność duszpasterską z dala od ojczyzny łączą oni z pracą na rzecz poprawy warunków życia osób, wśród których pracują.

„ Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem”
Gabriel Garcia Marquez

Our website is protected by DMC Firewall!