21 maja Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju

SDRŚwiatowy Dzień Różnorodności Kulturowej dla Dialogu i Rozwoju proklamowany został rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych 20 lutego 2003 roku, w następstwie przyjęcia przez UNESCO 2 listopada 2001 roku Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej.

Zainspirował on społeczność ZSP nr 2 w Jarocinie do zaprezentowania różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju i pokojowego współistnienia. Z tej okazji stworzyliśmy film pt. „Chociaż różni, to jednak tacy sami".

 Ukazuje on tradycje, obyczaje i wartości kultywowane przez przedstawicieli narodu gruzińskiego mieszkających obecnie na terenie powiatu jarocińskiego. Polskę roku 2021 możemy śmiało nazwać państwem wielu narodów, religii i kultur.

Agnieszka Urbaniak

 

Our website is protected by DMC Firewall!