ZBIERAMY BATERIE

Ruszamy z kolejną edycją zbiórki baterii Ogólnopolskiego Konkursu „EDUKUJEMY-POMAGAMY” organizowanym przez Organizację Odzysku REBA w Warszawie. Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości uczniów o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą odpady w postaci zużytych baterii - znajdują się w nich metale ciężkie: ołów, kadm i rtęć, a także inne związki, które mogą być szkodliwe, jeśli dostaną się do organizmu ludzkiego. Wyrzucanie baterii do środowiska powoduje uwalnianie się z nich szkodliwych metali i kwasów. Jedynym sposobem, aby chronić środowisko i zdrowie ludzi jest prowadzenie selektywnej zbiórki baterii.

Koordynatorem akcji jest nauczyciel – Hanna Wardeńska, a zużyte baterie proszę przynosić do pojemników znajdujących się w sali 414.

DZIĘKUJEMY!!!