Wolontariusze wzorem do naśladowania

GaleriaWolontariusze z SKW z klas III LW i III LP tworzą historię pomocy dla Ukrainy. W naszej szkole 27.02.2022 r. został utworzony na sali gimnastycznej magazyn zbiórki darów dla Ukrainy. Od poniedziałku, 28.02.2022 r. możemy zauważyć, jak postępują pracę związane z porządkowaniem, segregowaniem, spisywaniem i wydawaniem darów. Wolontariusze zgodnie z przygotowanym wcześniej zgłoszeniem przygotowują paczki, w skład których wchodzą żywność, środki higieniczne, odzież, zabawki.

Są dni pełne emocji, wzruszeń i zadumy.

Pracownicy PCPR w Jarocinie podkreślają, że są wdzięczni za okazaną pomoc. Duże wrażenie wywarły na nich pracowitość i zaangażowanie naszych uczniów.

Szczególne podziękowania dla wolontariuszy z klasy III LW- Rozalia Kasprzak, Liliana Piętka, Patryk Jankowski, Patryk Posłuszny, Kasia Szalczyk, Karolina Marciniszyn, Klaudia Tyl. Również bardzo pomocną dłonią służą wolontariusze z klasy III LP- Karolina Mikołajewicz, Agnieszka Guz, Julia Zielińska, Martyna Nowak, Klaudia Błaszczyk, Kasia Figiel, Monika Depczyńska, Zuzia Mielcarek.

W pierwszych dwóch dniach, kiedy było najwięcej pracy, pomagali również wolontariusze z klasy III LW- Agnieszka Fengler, Tatiana Gościniak, Nikola Grodzka, Julia Muc, Jagoda Roszak, Zuzia Szymczak, Roksana Świdurska, Kinga Szymura.

I mówię wam….. i zapamiętajcie to sobie: nie ma ani pod słońcem, ani pod gwiazdami nic straszniejszego niż wojna
(Jerzy Broszkiewicz)