Narodowe Święto Niepodległości w ZSP nr 2 w Jarocinie

GaleriaZ okazji Narodowego Święta Niepodległości w auli ZSP nr 2 w Jarocinie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy II LP, III THM, IV HME, II LW, III LW, IV LR, IV EHN i IITSN.

Akademię rozpoczęto polonezem. Młodzież zgromadzona w auli szkolnej wysłuchała kilku wierszy patriotycznych w interpretacji Aleksandry Cieślak, Jakuba Słojewskiego, Michaliny Wojciechowskiej, Kamili Patalas i Sebastiana Mieloszyka oraz wzruszających pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego w składzie: Paulina Antczak, Wiktoria Szamborska, Maksymilian Staszak, Wiktoria Zaryczna, Bruno Kowalewski i Nicola Grabarek. Oprawę muzyczną zapewnili: Wiktor Kosmecki, Jakub Kozielski i Adam Pawlik. Narratorem przedstawienia był Piotr Sendziak.

Ciepłe słowa uznania i podziękowania za przygotowaną akademię wyraził dyrektor szkoły - pan Witold Bierła, a uczniowie nagrodzili jej twórców oklaskami.

Nad całością uroczystości czuwały panie: Agnieszka Urbaniak i Katarzyna Kaczmarek. Wystrój szkolnej auli przygotowały: pani Anna Czajka oraz pani Agata Zmyślona.