Dzień Edukacji Narodowej w DWÓJCE - w kolorze barw czterech narodowości

Galeria11 października 2024 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości, w tym przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Jarocinie, lokalnej Jednostki Wojskowej, Policji, Cechu Rzemiosł Różnych oraz rodziców.

Uroczystość rozpoczęło powitanie dyrektora szkoły Witolda Bierły, który podkreślił znaczenie tego dnia, zarówno dla uczniów, jak i dla wszystkich nauczycieli, którzy na co dzień wkładają ogromny wysiłek w kształtowanie przyszłych pokoleń. W swoim przemówieniu dyrektor zwrócił uwagę na wyzwania, przed jakimi stoi dzisiejsza edukacja, a także na to, jak ważne jest budowanie wspólnoty w duchu tolerancji i zrozumienia. Swoje wystąpienia mieli również zaproszeni goście, którzy podkreślili rolę edukacji w społeczeństwie oraz znaczenie wsparcia dla młodych ludzi w ich drodze do dorosłości.

W szczególnej atmosferze wzruszenia odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, które poprowadził uczeń z klasy I LWP - Dariusz Dzierla. Młodzi adepci szkolnictwa złożyli obietnicę, że będą dążyć do zdobywania wiedzy oraz pielęgnowania wartości moralnych, które posiadał patron szkoły - Eugeniusz Kwiatkowski. Korzystając z tej wyjątkowej okazji wyróżniono trzy uczennice, których postawa moralna jest godna naśladowania.

Podczas akademii uczczono pamięć zmarłych nauczycieli, oddając im cześć minutą ciszy, co było wyrazem wdzięczności za ich wkład w rozwój edukacji oraz zaangażowanie w życie naszej społeczności.

Wyrazicielem myśli i uczuć całej społeczności szkolnej była Martyna Prześlica, uczennica klasy II LP. W swoim przemówieniu złożyła podziękowania i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły, osób, instytucji ją wspierających. Tematem przewodnim przemówienia były wyzwania stojące przed naszą szkołą w obliczu globalnych kryzysów. Martyna przypomniała, że nasza szkoła stała się miejscem spotkania różnych kultur i ludzi, co wzbogaca nas wszystkich i daje szansę na naukę wzajemnego szacunku. Podkreśliła najistotniejsze wartości – tolerancję, otwartość i akceptację. Na zakończenie swojego wystąpienia zachęciła młodzież szkolną do budowania zrozumienia i życzliwości, podkreślając, że edukacja to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także tworzenie wspólnoty i więzi. Prosiła o to, by nasza różnorodność stała się źródłem siły i inspiracji oraz by wszyscy wspierali się nawzajem, pamiętając, że tylko w jedności możemy pokonywać przeszkody.

Po przemówieniach, prowadzący uroczystość: Martyna Urbaniak oraz Marcel Radczuk z klasy II LP, zapowiedzieli muzyczno-taneczny upominek, który przygotowali uczniowie naszej szkoły reprezentujący różne narodowości: polską, ukraińską, argentyńską, kolumbijską oraz gruzińską. Wspólnym tańcem z wielobarwnymi flagami przy utworze „We Are The World” wzmocnili przekaz słów zawartych w przemówieniu swojej koleżanki dotyczące integracji, zrozumienia, akceptacji i empatii w szkole. Na saksofonie zagrała Kornelia Kukowiecka z klasy II LP, której występ dodatkowo wzbogacił to piękne widowisko.

Na zakończenie akademii wręczono nagrody wyróżnionym nauczycielom za ich trud i zaangażowanie w rozwój edukacji oraz odbyła się defilada uczniów szkół mundurowych, która dodała uroku całej ceremonii.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu oraz tym, którzy wspierają naszą szkołę w procesie edukacji i integracji. Razem tworzymy społeczność, która staje się silniejsza dzięki różnorodności i wzajemnej pomocy.

Our website is protected by DMC Firewall!