ZKDK - Dobrze zainwestowali

 W „Dwójce” Dobrze zainwestowali

W dniach od 4 marca do 15 kwietnia br. odbył się I etap V edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy ekonomicznej "Moje finanse - Z klasy do kasy", których organizatorami są Narodowy Bank Polski, Fundacja Kronenberga i Gazeta Wyborcza. W całej Polsce do konkursu zgłosiło się 73 tys. uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (liceów, techników, liceów profilowanych i zawodowych, zasadniczych szkół zawodowych).

I etap odbywał się niezależnie w każdym z 16 województw. Każdy komitet inwestycyjny, który mógł liczyć od 3 do 5 osób otrzymał wirtualne 100 tys. zł. Dodatkowe wirtualne 50 tysięcy zł można było wziąć w formie kredytu. Przez kolejne 6 tygodni komitety inwestowały otrzymane pieniądze w akcje spółek WIG 20, obligacje Skarbu Państwa, fundusze inwestycyjne, złoto, waluty i lokaty bankowe, wypełniając formularz inwestycyjny na stronie internetowej konkursu.

W Zespole Szkół Ponagimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zgłoszonych zostało 127 komitetów inwestycyjnych, których członkami byli uczniowie technikum, liceum ogólnokształcącego i zasadniczej szkoły zawodowej. Opiekunami drużyn byli nauczyciele: Anna Konieczna, Magdalena Cyfert, Michał Woźniak i Adam Cyfert.

Aby zwiększyć atrakcyjność konkursu i zmobilizować uczniów do większego zaangażowania w zabawę, zostały ufundowane nagrody dla najlepszych zespołów w szkole – Rada Rodziców przeznaczyła na ten cel 600 zł.

Wśród 20 najlepszych po I etapie drużyn w województwie wielkopolskim znalazł się komitet Ed_Edd_Eddy z klasy I Technikum Hotelarstwa w składzie: Dariusz Adamski, Maciej Bernacik i Konrad Golka. Zespół wraz z opiekunem – Adamem Cyfertem - został zaproszony do II etapu - półfinałów wojewódzkich, które odbyły się 21 kwietnia w siedzibie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Zadaniem drużyn było rozwiązanie testu z wiedzy ekonomicznej i przedsiębiorczości, składającego się z 30 pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź można było uzyskać 498 zł, które dopisywane były do zysku uzyskanego podczas I etapu konkursu. Drużyna Ed_Edd_Eddy odpowiedziała prawidłowo na 14 pytań i ostatecznie została sklasyfikowana na 13 miejscu w Wielkopolsce. W nagrodę uczniowie otrzymali od organizatorów dyplomy oraz upominki rzeczowe – pendrivy i kubki termiczne z logo konkursu.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd