Pan od poezji

"Pan od poezji"

Z okazji ogłoszenia roku 2008 rokiem Zbigniewa Herberta, Dnia Książki oraz Praw Autorskich, które obchodzono 23 kwietnia przedstawiono w ZSP Nr 2 30 kwietnia spektakl słowno – muzyczny pt. „Pan od poezji”.

Uczniowie z klas 1 LOW (Martyna Ratajska), 2 LOWa (Aleksandra Marcinowska, Krzysztof Lewiński, Dawid Nowak, Jakub Pluta) i 2 TENa (Patryk Nowaczyk) recytowali na tle muzyki piękne wiersze autorstwa Zbigniewa Herberta. Recytajce były przeplatana informacjami dotyczącymi biografii autora oraz recepcji jego twórczości.

Na koniec uroczystości zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego. Zwycięscy deklamowali herbertowskie wiersze, Patryk Nowaczyk „Chciałbym opisać”, Krzysztof Lewiński „Mój ojciec”, Aleksandra Marcinowska „Pan Cogito o cnocie” oraz Martyna Ratajska „Wiatr i róża”.

Dekoracją, a także przygotowaniem lektorów zajęły się „Dwójkowe” bibliotekarki: pani Agnieszka Solińska, pani Jolanta Węclewska oraz pani Anna Raczkowska.

Uczniowie uczestniczący w przedstawieniu nie kryli swego zachwytu.

Estera Rybka

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!