Dni otwarte

26 i 27 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie otworzył swoje drzwi przed uczniami gimnazjów. Jeszcze nigdy jarocińska „Dwójka” nie gościła w swoich murach tak licznej rzeszy gimnazjalistów. Szkołę odwiedziło blisko 600 gimnazjalistów z 30 szkół z powiatów: jarocińskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego, wrzesińskiego, średzkiego i gostyńskiego. Młodzież witał osobiście dyrektor szkoły – Witold Bierła. Nasza szkoła jest szkołą dla każdego – mówił dyrektor ZSP nr 2 – Znajdą tu swoje miejsce zarówno ci, którzy chcą w przyszłości podjąć studia, jak i ci, którzy myślą o szybkim zdobyciu zawodu i usamodzielnieniu się. Czekają na was nowoczesne pracownie przedmiotowe i pełni pasji nauczyciele. W naszej szkole na pewno nie będziecie narzekali na nudę, przeżyjecie wiele ciekawych chwil. Panuje u nas wyjątkowa atmosfera. Tu naprawdę warto się uczyć.

Nauczyciele przedstawili ofertę edukacyjną szkoły. Młodzież dowiedziała się, jakie umiejętności nabędzie w technikum hotelarskim, elektrycznym, elektronicznym, mechanicznym i pojazdów samochodowych oraz jakie studia będzie mogła podjąć w przyszłości lub gdzie może znaleźć pracę. Nauczyciele odpowiadali również na pytania dotyczące nauki w liceum z przysposobieniem wojskowym. Na pytania zainteresowanych nauką w liceum policyjno – prawnym odpowiadał aspirant Aleksander Szczepański z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. W spotkaniu uczestniczyła również Alina Krawczyńska z Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie, która zaprezentowała gimnazjalistom bogatą ofertę praktyk dla zainteresowanych nauką w Zasadniczej Szkole Zawodowej. Przed uczniami gimnazjów swoje drzwi otwarły również jarocińskie zakłady pracy: Auto – Dutkiewicz, JAFO, Pizzeria Stodoła, piekarnia i sklepy spożywcze SHP Zgoda.

Każdy zainteresowany gimnazjalista otrzymał płytę DVD zawierającą szczegółową charakterystykę zawodów, dokumenty niezbędne podczas rekrutacji, prezentacje kierunków kształcenia oraz film o szkole. Gimnazjaliści zostali poproszeni również o wypełnienie ankiet poświęconych ich edukacyjnym preferencjom. Wśród uczniów, którzy podali swoje imię i numer telefonu, Anna Kręc – uczennica z klasy II Technikum hotelarskiego wylosowała MP4. Nagroda ufundowana przez Radę Rodziców trafiła do Szymona Łyskawki z Pleszewa.

Młodzież w towarzystwie nauczycieli i swoich starszych kolegów zwiedzała szkołę. Gimnazjaliści gościli m.in. w Radiu „Dwójka”, szkolnej bibliotece i centrum multimedialnym, pracowniach: chemicznej, językowej, historycznej, informatycznej. Uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanym pokazie udzielania pierwszej pomocy oraz zajęciach z przedmiotów elektryczno – elektronicznych oraz mechanicznych, w tym z mechaniki pojazdów samochodowych. Uczniom zaprezentowano również projekt sali gimnastycznej, której otwarcie ma nastąpić we wrześniu 2011 roku.

Jarocińska „Dwójka” swoje drzwi ponownie otwiera dla uczniów gimnazjów już 17.03. o godz.15.00. W tym dniu dla zainteresowanych nauką w technikum elektrycznym, elektronicznym, mechanicznym i pojazdów samochodowych przygotowano „Popołudnie z techniką”, podczas którego będą mogli wziąć udział w zajęciach w pracowniach przedmiotów zawodowych. Zobaczą wtedy, w jakie urządzenia i przyrządy wyposażone są pracowanie oraz czego ciekawego uczy się młodzież w technikum. Z kolei Hotel Jarota o godz.15.00 i 16.30 swoje drzwi otwiera przed zainteresowanymi nauką w technikum hotelarskim. A już w kwietniu odbędą się na ORLIKU-u Minimistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – turniejowi adresowanemu dla uczniów gimnazjów.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd