English & Deutsch - Język na żywo

W dniu 31.05.2010 odbył się po raz pierwszy w naszej szkole konkurs językowy English & Deutsch „Język na żywo”. Do konkursu przystąpiło łącznie 10 drużyn ( 6 drużyn z języka niemieckiego i 4 drużyny z języka angielskiego).

Konkurs składał się z II etapów. I etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o kulturze krajów anglosaskich i niemieckojęzycznych, a także z kilku zadań dotyczących gramatyki.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 6 drużyn. I dopiero wtedy zaczęła się ostra rywalizacja. Każda drużyna musiała wymyślić nazwę dla swojej grupy i przedstawić ją, oczywiście w języku obcym. Druga część konkursu składała się z kilku zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Zadania te polegały na podpisywaniu obrazków i rozwiązywaniu krzyżówek.

Trudniejsze, a zarazem stanowiące podstawę do dobrej zabawy, były zadania związane były z pokazywaniem czynności albo opisem znanych osób. Zawodnicy odgrywali scenki, a także odpowiadali na pytania. Wszystkie konkurencje odbywały się w dwóch językach: angielskim i niemieckim. Konkurs zorganizowały nauczycielki języków obcych Anna Pędziwiatr i Renata Rożek przy współpracy z Natalią Danielczyk i Izabelą Różańską.

Zwycięskie drużyny:

JĘZYK ANGIELSKI
I miejsce II LO „Hellish Angels”
II miejsce I LO „Soldier Team”
III miejsce I LO „Three Stars”

JĘZYK NIEMIECKI
I miejsce II LO „Sobkowiak Team”
II miejsce II Tha „ Kleine Blumen”
III miejsce II LO „ Panzer Division 1 Rożek”

Zwycięskie drużyny otrzymają nagrody książkowe, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Radę Rodziców.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!