Zakończenie nauki dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej

18 czerwca 2010 roku uczniów klas programowo najwyższych z zasadniczej szkoły zawodowej zgromadziła uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły.

Swoją obecnością podczas tego dnia zaszczycił uczniów Starosta Jarociński – Stanisław Martuzalski, towarzyszyli mu także Jacek Dutkiewicz – Starszy Cechu Rzemiosł różnych w Jarocinie oraz Aleksander Trzeciak – przewodniczący Rady Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

Dyrektor szkoły, pan Witold Bierła w swoim przemówieniu podsumował czas nauki, podziękował uczniom, rodzicom i wychowawcom za angażowanie się w życie szkoły i zachęcał do aktywnego działania na rynku pracy.

Zaproszeni goście również docenili potrzebę szkolnictwa zawodowego i podkreślali ciągłe zapotrzebowanie na fachowców w wielu branżach.

Następnie dyrektor szkoły nagrodził uczniów, którzy za dwa lub trzy lata nauki osiągnęli średnią ocen pozwalającą na otrzymanie świadectwa z wyróżnieniem. Nagrody otrzymali: Joanna Kubot z klasy II A, Martyna Szóstak z klasy II B, Janetta Floch z klasy II B, Kamila Bartkowiak z klasy II B, Adam Turek z klasy III F.

Docenieni zostali też uczniowie, którzy uzyskali dobre i bardzo dobre wyniki w nauce: Katarzyna Bugajna z klasy II D, Ryszard Wujek z klasy II G, Damian Niemczyk z klasy III C, Tomasz Krell z klasy III E, Estera Mikołajczak z klasy III G, Kinga Konieczna z klasy III I.

Nagrody otrzymali także uczniowie z najlepszą frekwencją, w tym roku uhonorowano: Natalię Sip z klasy II A, Dawida Dostatniego z klasy III G, Kamilę Bartkowiak z klasy II B, Janettę Floch z klasy II B.

Nie zapomniano również o tych osobach, które godnie reprezentowały szkołę podczas różnych zawodów sportowych: Karolina Pantofel z klasy II A, Mateusz Ferdynand z klasy II D, Dorian Bąk z klasy II D, Jakub Michałek z klasy II D, Piotr Palczewski z klasy III C, Krystian Chwaliński z klasy III E.

Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

W szczególny sposób dyrektor szkoły, pan Witold Bierła podziękował rodzicom za współpracę w wychowaniu uczniów. Listy gratulacyjne i symboliczny kwiatek otrzymali państwo: Lidia i Eugeniusz Floch, Małgorzata i Paweł Bartkowiak, Ewa i Jakub Szóstakowie, Beata i Leszek Kubotowie, Hanna i Rafał Kaczmarscy, Ewa i Marek Witczakowie, Anna i Rafał Bugajni, Anita i Grzegorz Porzucek, Aurelia i Krzysztof Szymenderowie, Sylwia Bąk, Józef Juszczak, Halina i Andrzej Niemczykowie, Teresa i Marian Krell, Małgorzata i Wiesław Smolińscy, Regina i Arkadiusz Turkowie, Ewa i Tomasz Lewandowscy, Donata i Andrzej Mikołajczakowie, Krystyna i Stanisław Nowiccy, Justyna i Arkadiusz Potrowscy, Maria i Mikołaj Dostatni, Ewa i Janusz Konieczni, Bernadeta i Jan Tomczakowie, Danuta i Andrzej Reszelscy, Łucja i Grzegorz Wujkowie.

Kolejnym wydarzeniem podczas uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły złożone przez absolwentów. Rotę odczytała uczennica klasy III G Estera Mikołajczak a ślubowanie przyjął dyrektor Witold Bierła.

W imieniu absolwentów słowa pożegnania odczytała Estera Mikołajczak, podziękowała rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za pracę i pomoc.

Po części oficjalnej zaproszeni goście i rodzice udali się na spotkanie z dyrektorem szkoły, a absolwenci na ostatnie spotkanie z wychowawcami, podczas których na pewno nie zabrakło chwil wzruszenia.

Władysław Piotrowski

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd