Turniej Klas Pierwszych

Już po raz czwarty został zorganizowany w naszej szkole „Turniej Klas Pierwszych”, podczas którego trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy pierwsze, brały udział w różnych konkurencjach sprawdzających ich zdolności teatralne, muzyczne oraz taneczne.

„Turniej Klas Pierwszych” zorganizowały Panie profesor Aneta Sobkowiak oraz Iwona Dropik przy współpracy z Panią Elżbietą Kaaz, Agnieszką Piestrzyńską, Renatą Rożek, Anną Raczkowską i Panem Władysławem Piotrowskim.

Zaproszeni goście:
Pan Witold Bierła- Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.
Pan Adam Cyfert – Kierownik Szkolenia Praktycznego.
Pan Aleksander Trzeciak – Przewodniczący Rady Rodziców.
Pani Lidia Szybiak – Pielęgniarka Szkolna

zostali poproszeni do wzięcia udziału w komisji konkursowej oraz o przyznawanie klasom punktacji za odpowiednie konkurencje.

Do turnieju przystąpiły cztery klasy pierwsze: I klasa Liceum z przysposobieniem policyjno prawnym, I klasa Liceum z przysposobieniem wojskowym. , I klasa Technikum pojazdów samochodowych i elektrycznego, I Technikum Hotelarskie i Elektroniczne. Turniej trwał dwa dni.

W pierwszym dniu wyznaczone drużyny brały udział w warsztatach artystycznych, podczas których uczniowie mogli puścić wodze fantazji i przygotować choreografię oraz rozwijać swoje zdolności artystyczne. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności aktorskie w czterech konkurencjach przed publicznością.

Pierwsze zadanie polegało na przedstawieniu i zaprezentowaniu swoje drużyny. Drugim zadaniem drużyn było przedstawienie własnej interpretacji zespołu oraz teledysku. Trzecią konkurencją był taniec. Każda z grup wylosowała taniec, a następnie podczas warsztatów tanecznych ćwiczyła choreografię oraz dobierała odpowiedni strój. Opiekunowie w żaden sposób nie ingerowali w pomysły uczniów, pozwalając im puścić wodze fantazji. Ostatnią konkurencją była prezentacja fragmentu sztuki. Uczniowie mogli wylosować fragment znanego dzieła Moliera Pt „Chory z urojenia” lub też fragment sztuki Masłowskiej pt.„ Między nami dobrze jest”. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uczniowie musieli sami stworzyć własną interpretację dzieła, którego wcześniej nie znali. Uczniowie otrzymali scenariusz, sami przydzielili sobie role, ustalili przebranie oraz charakteryzację. Było to bardzo trudne zadanie, gdyż sztuka wyrwana z kontekstu może być interpretowana na wiele sposobów.

Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Można było zaobserwować integrację między poszczególnymi zespołami, które mimo rywalizacji pokazały także, jak dobrze umieją ze sobą współpracować.

A oto zwycięskie drużyny:
I miejsce zajęła klasa I Liceum z przysposobieniem wojskowym
II miejsce zajęła klasa Technikum Hotelarskie i Elektroniczne
III miejsce zajęła klasa I klasa Liceum z przysposobieniem policyjno prawnym
IV miejsce zajęła I klasa Technikum pojazdów samochodowych i elektryczne

Nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wręczył Dyrektor Szkoły Pan Witold Bierła i Przewodniczący Rady Rodziców Pan Aleksander Trzeciak. zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!