Szkolny etap konkursu " POKAŻ NAM JĘZYK" 2011

W marcu tego roku odbyła się XI edycja konkursu języków obcych „Pokaż nam język” organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu. Tegoroczne zmagania językowe odbywały się pod hasłem „Internet i jego język”.

Uczniowie szkół średnich w całej Polsce mogli rozwiązać test on-line tylko z jednego wybranego języka (angielskiego, francuskiego lub niemieckiego) po wcześniejszym zarejestrowaniu się na stronie WSB w Poznaniu. W ciągu 40 minut uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 40 pytań zamkniętych.

W naszej szkole test rozwiązało 84 uczniów i uczennic pod opieką nauczycielek języków obcych: Natalii Danielczyk, Agnieszki Piestrzyńskiej (język angielski), Anety Sobkowiak, Izabeli Różańskiej (język niemiecki) oraz Iwony Dropik (francuski).

W naszej szkole w etapie szkolnym tego konkursu wzięło udział:

- 39 uczniów z języka angielskiego,
- 17 uczniów z języka francuskiego,
- 28 uczniów z języka niemieckiego.

Do półfinału regionalnego w Poznaniu zakwalifikowały się:

- Monika Kania – język angielski
- Dominika Celka – język francuski
- Renata Półrolniczak – język niemiecki

Podczas półfinału regionalnego, który odbył się 6 kwietnia 2011 r. w Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, uczennice musiały rozwiązać test pisemny składający się ze 100 pytań sprawdzających znajomość języka i kultury krajów anglo-, francusko- i niemieckojęzycznych oraz napisać rozprawkę.

Uczennice pojechały na półfinał regionalny pod opieką nauczycielki języka angielskiego, pani Agnieszki Piestrzyńskiej.

Zwycięzcom etapu szkolnego gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice naszej szkoły do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Iwona Dropik
przewodnicząca szkolnej komisji konkursu

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!