Dwójka otwarta dla gimnazjalistów

Jak co roku gimnazjaliści mieli możliwość zwiedzenia murów naszej szkoły. W dniach 18 i 19 lutego 2011 roku odbyły się Dni Otwarte Szkoły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie. Przybyłych gimnazjalistów osobiście witał dyrektor szkoły – Witold Bierła. „ Witam Was w jarocińskiej „Dwójce” – szkole, która najprężniej się rozwija i co roku przyjmuje największą liczbę gimnazjalistów; szkole, która ma do zaoferowania liczne kierunki kształcenia - w tym dwa nowe: technikum usług fryzjerskich i technikum mechaniczne z przysposobieniem pożarniczym; szkole wyposażonej w nowoczesne pracownie multimedialne ze stałym dostępem do Internetu, boiskami wielofunkcyjnymi i boiskiem typu „Orlik”; szkole, która już we wrześniu będzie dysponować wspaniałą nową salą gimnastyczną”- powiedział dyrektor Witold Bierła.

Podczas Dni Otwartych Szkoły mury „Dwójki” odwiedziło ponad 500 gimnazjalistów. Młodzież zwiedzająca szkołę przybyła nie tylko z Jarocina, lecz również z Borku Wlkp., Jaraczewa, Woli Książęcej, Witaszyc, Wilkowyi, Goliny, Kowalewa, Chociczy, Kotlina, Żerkowa, Ruska, Dobrzycy czy Chocza.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz JAFO. Starali się oni zainteresować uczniów kształceniem w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Podczas Dni Otwartych Szkoły gimnazjaliści zwiedzali szkołę, a także szkolne pracownie: m.in. fryzjerską, hotelarską, samochodową, elektryczno - elektroniczną, mechaniczną a także spawalnię i działy frezarek i tokarek. Uczniowie zwiedzali szkolną bibliotekę i mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z obsługi konsumenta, elektroniki, mechaniki, informatyki, chemii, języków obcych, zajęć wojskowych i wielu innych.

Dla gimnazjalistów zostały przygotowane płyty DVD zawierające film o szkole i informacje o kierunkach kształcenia, dokumenty przydatne podczas rekrutacji. Na płycie został umieszczony „Lipdub”, w którym udział wzięła młodzież z jarocińskiej „Dwójki”. Gości zainteresowało szkolne radio „Dwójka”, które w tych dniach nadawało swój program przez cały dzień. Niewątpliwą atrakcją był występ uczniów klas I i II LO w rapie o patronie szkoły. Gimnazjaliści mieli okazję porozmawiać zarówno z nauczycielami, jak i z uczniami „Dwójki”.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!