Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

 Dnia 20 czerwca 2011r. w ramach dni „Szkoła na wesoło” odbył się w ZSP nr 2 „Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej”. Wzięli w nim udział uczniowie technikum i liceum ogólnokształcącego naszej szkoły.

Celem konkursu zorganizowanego przez nauczycieli uczących języków obcych było zaprezentowanie umiejętności językowych młodzieży, rozwijanie zainteresowania poezją i piosenką obcojęzyczną oraz upowszechnianie koncepcji różnorodności kulturowej.

Uczestnicy konkursu przedstawili licznie zebranej publiczności przygotowywane od dłuższego czasu utwory w językach niemieckim i angielskim. Zaprezentowane wiersze i piosenki ocenione zostały przez jury składające się z nauczycieli języków obcych. Kryteria oceny uwzględniały dobór repertuaru, interpretację głosową oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W wyniku wyrównanej rywalizacji - dla wyłonienia drugiego i trzeciego miejsca konieczna okazała się dogrywka – zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce

Magdalena Kurzawa z kl. I TH/TEN piosenka „I just called to say…”

II miejsce

Marta Mosiniak z kl. III THA wiersz “Astern” von Gottfried Benn

III miejsce

Ewelina Kobusińska z kl. I LOW piosenka „My heart will go on”.

Przez cały czas trwania konkursu uczestnikom i publiczności towarzyszyły piosenki i wykonania instrumentalne znanych utworów angielsko-, francusko- i niemieckojęzycznych.

Dla laureatów Rada Rodziców ufundowała pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd