Inauguracja roku szkolnego 2012/2013

„Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody.
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 Wakacje dobiegły końca. Nowy rok szkolny rozpoczął się 3 września. W gronie dyrekcji, nauczycieli oraz zaproszonych gości powitały go 37 klas liceum ogólnokształcącego, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, w tym 13 klas pierwszych.

W przemówieniu dyrektora szkoły, Witolda Bierły, wicestarosty jarocińskiego, pana Mirosława Drzazgi i przewodniczącego Rady Rodziców , pana Aleksandra Trzeciaka znalazły się życzenia kierowane do uczniów, nauczycieli i wychowawców – aby praca w nowym roku szkolnym była owocna i pełna radości. Będzie to jeszcze bardziej możliwe przez udział w projekcie unijnym, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczestniczyć w kursach zawodowych czy językowych, oraz planowanej modernizacji holu na parterze szkoły. Nawiązano również do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wyróżniono także trójkę naszych uczniów, którzy podczas wakacji bohatersko uratowali życie tonącemu 16-latkowi – Karolinę Pantofel, Szymona Bogaczyka i Arka Bogaczyka. Gratulujemy!

Wszystkim uczniom życzymy udanego roku szkolnego, wspaniałych przyjaźni nie tylko w szkolnych ławkach, sukcesów i jak najwięcej zapału do nauki, a nauczycielom i wychowawcom – sukcesów i owocnej pracy

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd