III edycja konkursu "Lider Ortografii Angielskiej i Niemieckiej"

Dnia 18.02.2013r. w ZSP Nr 2 w Jarocinie odbyła się trzecia edycja szkolnego konkursu „Lider Ortografii Angielskiej i Niemieckiej”. Celem współzawodnictwa, którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych uczący w szkole, było podnoszenie umiejętności językowych uczniów, w szczególności w zakresie pisowni.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III technikum oraz I i II liceum ogólnokształcącego. Do rywalizacji przystąpiło 36 uczniów: 19 walczyło o tytuł najlepszego w języku angielskim i 17 w języku niemieckim.

Zadanie uczniów polegało na uzupełnieniu luk odpowiednio w tekstach angielskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu. W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków listy zwycięzców przedstawiają się następująco:
JĘZYK ANGIELSKI
Lider Ortografii Angielskiej Tobiasz Marzyński kl. II LOW
I Wicelider Ortografii Angielskiej Dawid Stachowiak kl. II TH/TEN
II Wicelider Ortografii Angielskiej Damian Kowalczyk II TH/TEN
JĘZYK NIEMIECKI
Lider Ortografii Niemieckiej Patrycja Brylewska kl. II LOPP ]
I Wicelider Ortografii Niemieckiej Sebastian Homa kl. II LOPP
II Wicelider Ortografii Niemieckiej Łukasz Grzelewski kl. II TPS

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!