Dzień Edukacji Narodowej

"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”
Konfucjusz

Dnia 12 października 2012 odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. W naszej szkole, a właściwie na jej dziedzińcu – dzielnie łapiąc jesienne promienie słońca w chłodny dzień – zgromadzili się dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, przedstawiciele służb mundurowych, prowadzący zajęcia wojskowe i policyjne, nauczyciele i pracownicy szkoły, nauczyciele emerytowani, uczniowie i ich rodzice. Wśród przybyłych gości znaleźli się pan Andrzej Nowakowski, pan Adam Wilczak i pan Tadeusz Klausa - przedstawiciele firmy STW Finanse, która nadzoruje wprowadzany właśnie w ZSP nr 2 projekt „Znajdę pracę po szkole zawodowej”.

Dyrektor szkoły, Witold Bierła, pan Przemysław Musielak z Zarządu Powiatu Jarocińskiego oraz pani Lidia Madalińska – zastępca przewodniczącego Rady Rodziców złożyli na ręce nauczycieli i pracowników oraz uczniów szkoły życzenia owocnej pracy i nauki. Uczennica Klaudia Buchner z I LOPP w imieniu uczniów podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za przekazywanie najpiękniejszego daru – wiedzy.

Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a delegacja uczniów zapaliła znicze na grobach zmarłych pracowników szkoły i kwaterach żołnierskich. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali piosenki, obrazujące szkolne życie.

Jak co roku, nastąpił odbiór defilady klas mundurowych przed szkołą. W tym roku maszerowała „rekordowa” liczba uczniów: 3 klasy liceum z przysposobieniem policyjno-prawnym, 3 klasy liceum z przysposobieniem wojskowym i 2 klasy technikum z przysposobieniem pożarniczym.

Na zakończenie zaproszeni goście i pracownicy szkoły udali się do nowo otwartej pracowni hotelarskiej w naszej szkole. Piękny pokój z łazienką będzie służył klasom technikum hotelarskiego. Pracownię zasponsorowali i wykonali p. Sebastian Matysiak i p. Tomasz Matysiak (Milord S.C.), p. Janusz Rajczowski (Regulski-Rajczowski Sp.J.), p. Robert Ratajczak (Firma Handlowa Robert Ratajczak), p. Krzysztof Taler (prezes Opoczno Sp.z o.o.), p. Przemysław Powalacz (prezes Sanitec Koło Sp.z o.o.), p. Mieczysław Mikołajczak i p. Robert Gruszka (PH M&G Księgarnia Na Rogu S.C.). Dziękujemy wszystkim sponsorom i wykonawcom!

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wytrwałej, pełnej satysfakcji i radości pracy, a uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!