Dzień Rzucania Palenia

Każdego roku w listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Historia tego święta narodziła się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha , który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez 1 dzień powstrzymywali się od nałogu. W efekcie aż 150 000 tysięcy ludzi powstrzymało się palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem ustanowiło 3 czwartek listopada Dniem Rzucania Palenia.

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole została przeprowadzona kampania antynikotynowa. Uczennice z klasy II LOW: Anna Jankowska, Marta Kiel, Magdalena Machowska, Anna Lewera, Kinga Kostrzewa, Joanna Krysztofiak, Natalia Zaryczna, Ewa Dopierała oraz z klasy III LOPP Dajan Abramowicz inspirowane przez panią Lidię Szybiak - szkolną pielęgniarkę przygotowały akcję promującą życie bez papierosów. Uczennice przygotowały plakaty ukazujące szkodliwość palenia i propagujące życie bez tytoniowego dymu, rozdawały też ulotki. Wygłosiły również dla swoich kolegów i koleżanek prelekcje, podczas których młodzież dowiedziała się, z jakich związków chemicznych składa się papieros i jakie choroby wywołuje palenie papierosów. Mówiono również o wpływie dymu papierosowego na tzw. biernych palaczy. Ponadto uczniowie zobaczyli wstrząsające filmy i zdjęcia prezentujące zniszczone przez nikotynę ludzkie organy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!