XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Technicznej

29 października w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia (szkolny) XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej. W etapie tym wzięło udział 12 uczniów. Uczestnicy mieli do wyboru dwie grupy tematyczne: A mechaniczno-budowlaną B elektryczno-elektroniczną.

Zawartość merytoryczna zestawu testów i zadań w grupie mechaniczno-budowlanej dotyczyła zagadnień statyki konstrukcji, kinematyki ruchu bryły sztywnej, termodynamiki, praw fizyki dla cieczy oraz budowy materii. Zawartość merytoryczna w grupie elektryczno – elektronicznej dotyczyła rozwiązywania prostych obwodów prądu stałego i przemiennego z elementami pasywnym, obliczania parametrów elektrycznych podstawowych elementów i układów elektronicznych oraz przekształcania systemów cyfrowych.

Rozwiązane testy i zadania zostały przesłane do Okręgowej Komisji OWT w Poznaniu. Zawody II stopnia (okręgowe) odbędą się w styczniu na Politechnice Poznańskiej. Do udziału w tych zawodach będą zakwalifikowani uczniowie, którzy w I etapie olimpiady uzyskali co najmniej 50 % + 1 punktów możliwych do zdobycia.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!