TALENT SHOW

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole tradycyjnie miał miejsce konkurs "Pokaż swój talent". Tym razem był wyjątkowy, ponieważ z naszymi uczniami rywalizowali gimnazjaliści z Białorusi - uczestnicy wymiany. Na kilka godzin sala gimnastyczna w ZSP nr 2 zamieniła się w scenę pełną młodych, niesamowicie uzdolnionych artystów. Zaprezentowali oni zawodowo swoje umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne, sportowe i aktorskie w dwóch kategoriach - indywidualnej i grupowej. Ich występy, tak pracowicie przygotowane, oceniało jury w składzie:

p. Mirosław Drzazga - wicestarosta powiatu jarocińskiego,

p. Tatiana Moroz - zastępca dyrektora Gimnazjum nr 1 w Stołbcach,

p. Irena Żybul - nauczycielka Gimnazjum nr 1 w Stołbcach,

p. Witold Bierła - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie,

nauczyciele "Dwójki": p. Agnieszka Urbaniak, p. Anna Muszyńska,

p. Wojciech Świejkowski, p. Władysław Piotrowski, p. Agnieszka Wąsik.

Najlepsi w kategorii indywidualnej okazali się:

I miejsce - Katsiaryna Borys - śpiew,

II miejsce - Jonasz Pakulski (II LOPP) - akrobacje rowerowe,

III miejsce - Żaneta Wiśniewska (I TUF) - taniec,

III miejsce ex aequo - Tobiasz Marzyński (II LOW) - śpiew i gitara

(własna kompozycja),

IV miejsce - Ania Lukashiova - śpiew.

W kategorii zespołowej zwyciężyli:

I miejsce - Uladzimir Tsivanczuk, Aryna Jarmolienka, Katsiaryna Borys - taniec

"Dance of Love",

II miejsce - Imperfect System (Eryk Stenclik III TH/TEN, Adrian Miaskowski III LOW,

Kacper Ziętek III LOPP) - utwór zespołu System of a Down,

III miejsce - klasa III TH - przedstawienie.

Wyróżnienie zdobyła również cała grupa z Białorusi, za prezentacje strojów, tańca i kultury swojego kraju. Pozostali uczniowie ZSP nr 2 biorący udział w konkursie: Klaudia Sipurzyńska I LOPP - śpiew, Amelia Kaczmarek I LOPP - śpiew, Marta Kowal III TH/TEN - taniec, Kinga Łokietek i Marietta Matyjewicz II LOPP - śpiew, grupa Parabola III LOPP - taniec, zespół muzyczny No Name (Mateusz Urbaniak I B, Filip Maciejewski I LOW, Maciej Tyl III E, Maciej Karczewski I LOPP, Adam Nowicki III TH/TEN), Szymon Kubiak I G i Dawid Szeląg II D - pokaz judo i samoobrony, zespół muzyczny Niggaz Team Project (Jakub Niewiada i Daniel Starosta).

Publiczność na długo zapamięta chociażby utwór "Ona tańczy dla mnie" grany przez No Name, który poderwał widzów do tańca, oraz piosenkę "Remedium" Maryli Rodowicz, w polsko-białoruskim wykonaniu Ani Lukashiovej, Andrieja Wierszyny (nauczyciela ze Stołbców) i pana dyrektora Witolda Bierły.

Wszystkim artystom dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych występów i sukcesów!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd