Zakończenie nauki dla klas maturalnych

"My, absolwenci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie uroczyście przyrzekamy na sztandar szkoły otrzymaną tu wiedzę pogłębiać, a zdobyte umiejętności wykorzystywać w pracy zawodowej oraz w życiu codziennym."

To fragment roty uroczystego ślubowania klas maturalnych, którą w imieniu maturzystów odczytała Ewelina Kobusińska z klasy III LOW. Ślubowanie złożyli reprezentanci abiturientów: Kamil Michalak (III LOW), Magdalena Walczak (III LOPP), Karol Łukaszyk (IV TE/TEN), Aneta Wierzowiecka (IV TH) i Jakub Celka (IV TPS).

Uroczystość zakończenia nauki dla pięciu klas maturalnych odbyła się 26. kwietnia 2013 roku. Był to czas refleksji, podsumowań, czas nagród jak i pożegnań. 146 maturzystów opuściło mury naszej szkoły, wyruszając w dalszą drogę. Po raz ostatni spotkali się w składzie jako klasy: III LOPP - z wych. Marią Adamczak, III LOW - z wych. Anną Kordus, IV TH - z wych. Katarzyną Michalak, IV TE/TEN - z wych. Danutą Twardy, IV TPS - z wych. Zbigniewem Rychterem.

Uroczystość poprowadzili Klaudia Buchner (I LOPP) i Adam Wosiek (II LOPP); nie zabrakło zaproszonych gości - władz powiatu, przedstawicieli wojska i policji uczących w klasach mundurowych. Życzenia maturzystom przekazali dyrektor szkoły Witold Bierła, sekretarz powiatu jarocińskiego Ireneusz Lamprecht, zastępca komendanta powiatowego policji Andrzej Boruta, proboszcz parafii św. Antoniego o. Joel Kokott oraz przewodnicząca Rady Rodziców Lidia Madalińska.

Następnie nagrodzono uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem: z klasy IV TH - Aneta Wierzowiecka, z klasy IV TPS - Jakub Celka, z klasy IV TE/TEN - Karol Łukaszyk, z klasy III LOW - Dajana Dunaj, Dawid Durczak, Ewelina Kobusińska, Julita Krosta, Paulina Maciaszczyk, Martyna Rutkowska, Monika Stachowiak, Mateusz Stasiak, Piotr Stawski, z klasy III LOPP - Dajana Abramowicz, Karolina Andrzejak, Magdalena Banaszak, Ewelina Garczarek, Agata Gęściak, Damian Gluba, Monika Krasnowska, Margareta Krauze, Zuzanna Matuszak, Agnieszka Nowak, Alicja Oczkowska, Karolina Pielucha, Martyna Podgórska, Adrian Radoliński, Aldona Rebelska, Weronika Robakowska, Katarzyna Serafiniak, Brajan Skrzypczak, Magdalena Walczak, Adrianna Wojtasiak, Damian Wojtczak.

Gratulacje i podziękowania zostały również skierowane do rodziców abiturientów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Ponadto, wyróżnienia otrzymali uczniowie najaktywniej uczestniczący w życiu naszej szkoły: Monika Stachowiak, Dawid Durczak, Paulina Maciaszczyk, Adrian Miaskowski, Damian Gluba, Damian Sawarzyński, Agata Gęściak, Karol Łukaszyk, Tomasz Karliński, Jakub Celka, Aneta Wierzowiecka.

Nagrody zostały także wręczone uczniom, którzy reprezentowali ZSP 2 w licznych konkursach i zawodach sportowych: Margareta Krauze, Zuzanna Matuszak, Dajana Abramowicz, Ewelina Kobusińska, Dajana Dunaj, Martyna Rutkowska, Agnieszka Nowak, Alicja Oczkowska, Karolina Pielucha, Aldona Rebelska, Katarzyna Serafiniak, Magdalena Walczak, Magdalena Wypychowska, Marcin Owczarek, Brajan Skrzypczak, Karolina Andrzejak, Weronika Jasińska, Patrycja Andrzejewska, Mateusz Stasiak, Łukasz Banasiak, Artur Kędzia, Szymon Matysiak, Gerard Śmigielski, Przemysław Konik, Jarosław Idziaszek, Jakub Sierański, Daniel Wrzalik, Tomasz Kaczmarek.

Absolwenci "Dwójki" wykazywali się nie tylko w nauce czy sporcie, ale także w działalności charytatywnej. Dyplomy - z rąk pani Beaty Frąckowiak-Piotrowicz, prezes Fundacji Ogród Marzeń - za działalność w wolontariacie oraz aktywny udział w akcji Wesołych Ogrodników otrzymali: Dajana Dunaj, Sandra Walczak, Kamil Klauza, Łukasz Banasiak, Ewelina Kobusińska, Anna Zgorzelska, Natalia Ulatowska, Klaudia Kycia, Dominika Glapa, Piotr Adamkiewicz, Adrian Miaskowski, Zofia Cegła, Martyna Rutkowska, Julita Krosta, Monika Potarzycka, Aldona Rebelska, Magdalena Walczak, Damian Wojtczak, Adrianna Wojtasiak, Agata Gęściak, Damian Gluba, Kacper Ziętek, Jakub Sierański, Jakub Jańczak, Piotr Berlak, Szymon Kłakulak, Jagoda Krupa, Angelika Czajka, Natasza Majewska, Żaneta Marciniak.

Wyróżniono także Jagodę Krupę i Weronikę Jędrzejak z IV TH za zajęcie II miejsca w szkolnym konkursie Wielkanocne Nakrywanie Stołów. Kolejnym uroczystym momentem było przekazanie insygniów pocztu sztandarowego (Zuzanna Matuszak, Margareta Krauze, Damian Sawarzyński, Martyna Rutkowska, Dajana Dunaj, Dawid Durczak, Ewelina Kobusińska, Paulina Maciaszczyk, Piotr Stawski) nowej asyście - uczniom klasy I LOW: Monice Świdurskiej, Kindze Repnak, Filipowi Maciejewskiemu, Natalii Lisieckiej, Klaudii Pawlak i Bartoszowi Staniewskiemu. Następnie głos zabrała przewodnicząca samorządu szkolnego, Karina Kmieciak z II TUF, oraz maturzystka Magdalena Banaszak z III LOPP.

Na zakończenie uroczystości Klaudia Sipurzyńska i Amelia Kaczmarek z I LOPP wykonały piosenkę.

Niespodziankę przygotowali wychowawcy klas maturalnych, którzy poetycko złożyli swoim uczniom życzenia dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, rozwoju i wszystkiego, co w życiu piękne. Życzymy tego raz jeszcze, a w najbliższym czasie - połamania piór!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!