Rozpoczęcie roku szkolnego

Tradycyjnie na początku września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na placu przed szkołą – mimo niesprzyjającej aury, zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.

Dyrektor szkoły Witold Bierła, który rozpoczął również druga kadencję na stanowisku, przywitał wszystkich serdecznie. Szczególne słowa skierował do tych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w naszej szkole i życzył im wielu sukcesów. Głos zabrali również: pan Jan Szczerbań, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu, pani Lidia Madalińska – przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSP nr 2 oraz pan Jacek Dutkiewicz – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Wszyscy życzyli młodzieży i nauczycielom owocnej współpracy w przyjaznej atmosferze. Minutą ciszy uczczono bohaterów II wojny światowej.

Dyrektor szkoły, który ponownie zabrał głos, tym razem podziękował 22 uczniom, którzy przyczynili się do wyremontowania holu w budynku szkoły.

Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz wymienieni uczniowie przecięli wstęgę otwierającą tę część szkoły.

Warto wspomnieć, że ci absolwenci tym samym zdali część praktyczną egzaminu czeladniczego przed Izbą Rzemieślniczą w Kaliszu, którą podczas inauguracji roku szkolnego reprezentował zastępca przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej Czeladniczo – Mistrzowskiej, pan Mirosław Stopikowski. Ogromnych starań dołożył w tym względzie pan Jacek Dutkiewicz i to dzięki niemu absolwenci w zawodzie malarz – tapeciarz pokazać mogli, że zasłużyli na tytuł czeladnika.

Koszt remontu i adaptacji holu wyniósł 50 tysięcy złotych. Tę kwotę udało się zgromadzić dzięki pomocy Rady Rodziców, Starostwa Powiatowego w Jarocinie, a część stanowił wkład własny szkoły.

Władysław Piotrowski

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!