Pomoc dla Przemka

PRZEMEK ULEGŁ POWAŻNEMU WYPADKOWI – POTRZEBUJE POMOCY

Przemysław Wojcieszak jest absolwentem naszej szkoły. W 2011 roku ukończył technikum mechaniczne i zdał maturę.

28 lipca 2013r. Przemek z grupą przyjaciół uczestniczył w spływie kajakowym. Z przyjaciółmi skakali do Warty przy promie w Pogorzelicy. Po jednym z takich skoków do rzeki Przemek nie wypłynął. Uratowali go przyjaciele. Reanimowano go 20 minut. Doznał poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Przeszedł operację i reoperację kręgosłupa, jednak rdzeń kręgowy jest poważnie uszkodzony i Przemo był sparaliżowany od stóp po szyję, ale dzięki intensywnej rehabilitacji odzyskał częściowo czucie w ramionach, do łokci. Jest sadzany na wózku.

Ponadto Przemek sam nie oddycha. Jest podłączony do respiratora, który utrzymuje jego oddech. Kontakt z nim jest utrudniony ponieważ ma w tchawicy rurkę od respiratora, ale można się z nim porozumiewać.

Obecnie przebywa w ośrodku rehabilitacyjno-opiekuńczym w Konstancinie Jeziorna pod Warszawą, który zajmuje się pacjentami z respiratorem. Przemo walczy o sprawność i samodzielny oddech, bo kocha życie. Jest wspierany przez rodzinę, rzeszę przyjaciół i znajomych.

Rodzice Przemka dziękują za dotychczasową pomoc i proszą o wsparcie – pieniądze na rehabilitację i pobyt syna w ośrodku, zakup wózka i przebudowę mieszkania, żeby Przemo mógł wrócić do domu w Przybysławiu. Obecnie miesięczny koszt rehabilitacji i pobytu Przemka w ośrodku to 5500 zł.

Można dokonywać wpłat na podane konto, jak również przekazywać 1% podatku.

Fundacja „Wspólnym Krokiem”

Ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Bank BZ WBK S.A. z dopiskiem W/5 Wojcieszak Przemysław

14 1090 1131 0000 0001 1788 1183

Swift: WBKPPLPPXXX

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!