Lider Ortografii Niemieckiej i Angielskiej

Dnia 19.02.2014 r. w ZSP nr 2 w Jarocinie w ramach obchodzonego w naszej szkole Tygodnia Języków Obcych odbyła się kolejna, czwarta już edycja szkolnego konkursu „Lider Ortografii Niemieckiej i Angielskiej”. Celem współzawodnictwa, którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych uczący w szkole, było podnoszenie umiejętności językowych uczniów, w szczególności w zakresie pisowni.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III technikum oraz I i II liceum ogólnokształcącego. Do rywalizacji przystąpiło w tym roku 37 uczniów: 28 walczyło o tytuł najlepszego w języku angielskim i 19 w języku niemieckim.

Zadanie uczniów polegało na uzupełnieniu luk odpowiednio w tekstach angielskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu. W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków listy zwycięzców przedstawiają się następująco:

JĘZYK NIEMIECKI
Lider Ortografii Niemieckiej Łukasz Grzelewski kl. III TPS
I Wicelider Ortografii Niemieckiej Patrycja Bukowska kl. II LOW
II Wicelider Ortografii Niemieckiej ex aequo Roksana Patryas kl. II THM Patryk Hetmańczyk kl. II LOW

JĘZYK ANGIELSKI
Lider Ortografii Angielskiej Dawid Dzierla kl. I LOPP B
I Wicelider Ortografii Angielskiej Dawid Stachowiak kl. III TH-TEN
II Wicelider Ortografii Angielskiej Karolina Jelewska kl. I TUF

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców, Starostwo Powiatowe w Jarocinie i wydawnictwa językowe.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!