SUPER MECHANICY Z DWÓJKI

Drużyna „IIITPSA” z naszej szkoły w składzie Michał Wojtczak i Łukasz Grzelewski z klasy III TPS zajęła VII miejsce w finale III Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w grupie Młody Mechanik, który odbył się 28.03.2014r. na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Żeby znaleźć się w gronie 20 najlepszych zespołów – najpierw uczniowie musieli przejść eliminacje, w których wzięło udział 296 zespołów z całej Polski. Z naszej szkoły startowało 5 zespołów, a „IIITPSA” zajęła III miejsce. W finale, oprócz testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną, uczniowie musieli pokazać swoje umiejętności praktyczne w sześciu konkurencjach wykonywanych na czas.

Do zadań praktycznych m.in.: należała regulacja parametrów zawieszenia pojazdu, wymiana paska rozrządu, wymiana tulei zawieszenia, klonowanie czujnika ciśnienia w oponie oraz wkręcanie i wykręcanie nakrętki na czas.

Głównymi organizatorami konkursu byli: V8 TEAM, MOBIL, MTP. Przebieg mistrzostw komentował znany dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

Opiekunem zespołu „IIITPSA” jest Zbigniew Rychter

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!