Festiwal Piosenki Francuskiej

Anna Witasik, uczennica czwartej klasy Technikum Hotelarskiego w naszej szkole zajęła 3. miejsce w XXXII Festiwalu Piosenki Francuskiej, który odbył się 29 marca 2014r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski, w sumie około 60 wykonawców pod opieką nauczycieli. Przyjechali ze szkół w Jarocinie, Zasutowa, Śremu, Wrześni, Lwówka, Gniezna, Pakosławia, Nowego Tomyśla, Konina, Rawicza, Zbąszynia i Poznania.

W skład jury, które oceniało wykonawców weszli: pan Wojciech Michalski - przewodniczący jury (dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu), pani Elżbieta Tchórz (reprezentująca Szkołę Językową UAM), pani Elżbieta Sokołowska (Dyrektor Domu Bretanii) i pan Antoni Urban (profesor Policealnego Studium Piosenkarskiego przy Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu).

Festiwal od wielu lat cieszy się olbrzymią popularnością wśród młodzieży wykonującej na wysokim poziomie zarówno piosenki z repertuaru klasyków piosenki francuskiej: Edith Piaf, Charles Aznavour, Jacques Brel, Gilbert Becaud, jak i utwory współczesnych piosenkarzy, jak między innymi Lara Fabien, Celine Dion, Manu Chao, Patricia Kaas czy Zaz.

Aniu, gratulujemy;)

Iwona Dropik

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!