Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

W dniu 28 marca 2014r. podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu został przeprowadzony Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Drużyny w składzie: Paweł Markiewicz, Błażej Świętek, Łukasz Nowaczyk (klasa II TPS) oraz Dominik Jaskólski, Szymon Walczak (klasa IIIe), Mateusz Musiałowski (klasa IIId) rozwiązywały testy z zakresu: budowy, obsługi i technologii naprawy pojazdów, elektrotechniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów, znajomości maszyn i urządzeń do obsługi i napraw.

W turnieju wzięło udział łącznie 235 uczniów z 57 szkół o profilach samochodowych z całego kraju.

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie: Paweł Markiewicz i Dominik Jaskólski.

Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać wystawy w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Motor Show.

Opiekun: Zbigniew Rychter – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd